Mezinárodní jazykové zkoušky

Cambridge English:

First (FCE) – úroveň B2

FCE1

Mezinárodní jazykové zkoušky Cambridge English: First (FCE) je jedna z nejrozšířenějších a nejžádanějších mezinárodních zkoušek, které můžete z angličtiny složit. Patří do skupiny tzv. ESOL zkoušek (English for Speakers of Other Languages) a pořádá ji Britská rada třikrát ročně – v prosinci, březnu a v červnu. Její výhodou je vzájemná porovnatelnost a uznatelnost mezi státy.

Tyto zkoušky patří v mezinárodním měřítku mezi nejuznávanější v oblasti obchodu, průmyslu, bankovnictví, aerolinií, stravování, atd. Zaměstnavatelé a řada zahraničních univerzit a institucí ji požadují jako doklad o studiu a stupni znalostí studenta.

Každoročně absolvuje tuto zkoušku více než 270 000 lidí ve 100 zemích. Studenti v této úrovni by měli s přehledem zvládat běžnou psanou i telefonickou komunikaci, číst učebnice a články a komunikovat s rodilými mluvčími. Zároveň se jedná o efektivní přípravu pro další zkoušky vyšších úrovní, jako např. Advanced (CAE) nebo Profiniency (CPE).

Všechny naše jazykové kurzy angličtiny ať už odpolední a večerní pro veřejnost nebo pomaturitní kurzy se připravují na tyto mezinárodní jazykové zkoušky různých úrovní.

Termíny zkoušky Cambridge English: First (FCE)

Termíny zkoušek – 28.5. a 11.6. – letní termín pro písemnou část, (období pro část Speaking je 31.5.-9.6. a 14.6.-23.6.)

Cena: 4.800 Kč

Termíny podání přihlášek (vždy cca 3 měsíce před konáním):

  • Řádný termín do 30.5. na zkoušku dne 11.6. (letní termín)

Výsledky zkoušek skládaných papírovou formou jsou k dispozici za 4 až 6 týdnů po vykonání zkoušky.

Formát zkoušky

Mezinárodní jazykové zkoušky FCE se skládají ze 4 částí. Ve stejný den absolvujete čtení s gramatikou, psaní a poslech. Ústní část zkoušky se většinou pořádá v jiný den.

 FCE / FCEFS ČTENÍ A GRAMATIKA PSANÍ POSLECH MLUVENÝ PROJEV
Trvání 1 h 15 min 1 h 20 min 40 min 14 min
Hodnocen (% z celku) 40% 20% 20% 20%

 

Obsah mezinárodní jazykové zkoušky Cambridge English: First (FCE) – aktuální verze r. 2015

Paper Content Purpose
Reading and Use of English(1 hour 15 minutes) 7 parts/

52 questions

Shows you can deal confidently with different types of text, such as fiction, newspapers and magazines. Tests your use of English with tasks that show how well you can control your grammar and vocabulary.
Writing
(1 hour 20 minutes)
2 parts Requires you to be able to produce two different pieces of writing, such as letters, reports, reviews and essays.
Listening
(about 40 minutes)
4 parts/

30questions

Requires you to be able to follow and understand a range of spoken materials, such as news programmes, presentations and everyday conversations.
Speaking
(14 minutes per pair of candidates)
4 parts Tests your ability to communicate effectively in face to face situations. You will take the Speaking test with one or two other candidates.