Začátečník nebo pokročilý? Výsledky rozřazovacích testů a jazykové úrovně

Potřebujete zlepšit svoji angličtinu nebo španělštinu? Hlásíte se k nám na jazykový kurz Callanovou metodou? Před výběrem kurzu a pokročilosti by prvním zásadním krokem mělo být absolvování našeho speciálního rozřazovacího testu, který určí Vaši aktuální pokročilost znalostí. 

Na test se není třeba nijak připravovat, mít  stres nebo si “pro jistotu” brát k ruce slovník. Pokud chcete chodit do správného kurzu a neplýtvat svým časem ve skupině s odlišnou jazykovou úrovní, pak je důležité najít 10-40 min. času (v závislosti na již získaných znalostech) a on-line test vyplnit. Sami, bez pomoci a pouze s tím, co si momentálně pamatujete.

Nikdo Vás nebude známkovat nebo se smát výsledku. Jestli otázkám nerozumíte nebo jich vyplníte jen pár, vůbec nevadí. Věřte, že nebudete sami. Důkazem pro Vás budou Vaši budoucí spolužáci s podobnými výsledky, pocity a problémy.

Nezdá se Vám doporučený výsledek?

Máte pocit, že jste na tom hůře a výsledná úroveň zrovna u Vás nejspíš neodpovídá? Nebo naopak myslíte, že je Vaše úroveň znalostí vyšší?

POZOR !!!

Kurzy Callanovou metodou mají znalostní úrovně rozděleny do více skupin, než na které jsme běžně zvyklí. Je jich celkem 12:

  • Úroveň A1 – úplný začátečník = Callan úroveň/Stage 1
  • Úroveň A2 – falešný začátečník = Callan úroveň/Stage 2,3
  • Úroveň B1 – mírně pokročilí = Callan úroveň/Stage 4,5,6
  • Úroveň B2 – středně pokročilí = Callan úroveň/Stage 7,8,9
  • Úroveň C1 – pokročilí = Callan úroveň/Stage 10,11,12
  • Úroveň C2 – profi

Protože každý zájemce o naše kurzy angličtiny nebo španělštiny absolvuje stejný rozřazovací on-line test, není potřeba se obávat, že patříte do nižší skupiny jen proto, že jste anglický nebo španělský jazyk delší dobu nepoužívali.

Studenti k nám přicházejí buď právě proto, že nějaký čas nemluvili a potřebují si své znalosti “oprášit”. Nebo se chtějí rozmluvit a rozšířit svoji slovní zásobu novými slovíčky a frázemi.

Každopádně díky dodržení námi doporučené úrovně se v kurzu sejdou ti, kteří mají velice podobné znalosti a jazykové dovednosti. Všichni pak mohou bez zdržování a zbytečných komplexů získat mnohem rychleji očekávaný posun.

Jak ve schopnosti komunikovat cizím jazykem, tak ve zlepšení celkového vyjadřování v anglickém nebo španělském jazyce.

PS: Pokud nemáte s Callanovou metodou žádné zkušenosti a máte velké pochybnosti o tom, do jaké úrovně Vás test zařadil, zvažte kurz pouze o 1 stupeň nižší. Mějte ale na paměti, že obsah nižšího kurzu pro Vás bude zřejmě jen o zopakování toho, co již umíte, nikoliv o větším posunu kupředu.

V případě jakýchkoliv dotazů na toto téma, kontaktujte kancelář: kancelar@amigas.cz

Těšíme se na Vás.