Mock testy – zkušební testy ke zkouškám z angličtiny

Mock testy – zkušební testy k mezinárodním zkouškám Cambridge English

Jako každým rokem pořádáme pro všechny naše studenty angličtiny speciální “zkušební otestování”, tzv. Mock testy k britským mezinárodním jazykovým zkouškám z angličtiny.

Studenty nižších úrovní otestujeme v úrovni A2/B1 k mezinárodním zkouškám Cambridge English: Preliminary (PET), znalosti studentů na střední úrovni znalostí B1/B2/C1 prověříme ke zkouškám Cambridge English: First (FCE).

V letošním roce se navíc velká část “nejvyšší skupiny” v úrovni B2/C1 připravuje i k mezinárodním zkouškám Cambridge English: Advanced (CAE).

Testování probíhá jak pro pomaturitní studenty tak se ho mohou zůčastnit i studenti z obecných jazykových kurzů Callanovou metodou a kurzů speciálního tréninku k FCE s rodilým mluvčím.

Zkouška nanečisto

A o co se přesně jedná? Mock testy jsou zkouškou “nanečisto”. Naši studenti tak mají skvělou možnost si právě v naší škole vyzkoušet, jak taková zkouška vypadá v reálu. S lektory absolvují všechny písemné části podle přesného časového harmonogramu a se stejnými instrukcemi, které pak zazní u zkoušek samotných.

Zároveň vždy ve dvojici absolvují 10-15 minutový rozhovor pod dohledem rodilých mluvčích přesně tak, jak je to případně čeká na půdě naší partnerské instituce, která zkoušky pořádá – British Councilu. Video z minulého roku, jak probíhá ústní zkouška, naleznete na našich facebookových stránkách.

Mock v Brně – v Amigas

A proč jazyková škola Amigas pro své studenty tyto Mock testy pořádá? Absolvování mezinárodních zkoušek je cílem mnoha našich studentů jak z pomaturitního studia, tak z obecných odpoledních kurzů pro veřejnost. Je pro nás důležité, aby se studenti ke zkouškám připravili nejen teoreticky, ale aby si mohli zažít atmosféru zkoušek, časový tlak u různých částí testu a odstranili si svůj případný stres z neznáma.

Když ví, do čeho půjdou, mají obrovský náskok a výhodu před všemi, kdo tuto možnost neměl nebo nevyužil. Mezinárodní zkoušky jsou navíc placenou záležitostí a nejedná se o stokoruny. Studenti po absolvování Mock testu tak mají šanci zjistit, že je před nimi ještě hodně práce a musí své studium zintenzivnit nebo absolvování zkoušky např. o půl roku odložit.

Finance za neúspěšné abslovování British Council nevrací, takže je třeba se alespoň takto částečně pojistit.

Všem našim letošním studentům držíme palce při studiu i rozhodování, zda se na zkoušku přihlásí a těšíme se na každoroční úspěšné absolventy!