Kam po maturitě? Pomaturitní studium!

Udělám maturitu, neudělám maturitu … A kam po maturitě?

Klasická obava každého maturanta je, zda úspěšně absolvuje všechny části maturity. A zda hned napoprvé nebo bude mít přes prázdniny práci s učením a stres, aby to dobře dopadlo alespoň v náhradním termínu.

Každým rokem je poměrně hodně studentů, kteří některou část této zkoušky dospělosti nezvládnou a musí ji absolvovat opět v září.

Nejde o desítky ani o stovky studentů, jde o tisíce. V roce 2015 neuspělo v řádném termínu cca 25% z celkového počtu maturantů. To může být na jednu stranu negativní informace, na druhou stranu pozitivní, že v takové situaci zkrátka nikdo není sám a jediný.

Navíc i v takovém případě existuje vyhlídka na dobrou a úspěšnou budoucnost a to nejen, že napodruhé člověk nakonec uspěje.

I když se vytratí např. šance v daný rok studovat na VŠ, stále tu jsou další možnosti. Takže ideální volba “kam po maturitě”:

Pomaturitní studium  – na výběr je angličtina nebo španělština kam po maturitě, pomaturitní studium

Jednoleté denní pomaturitní kurzy cizích jazyků jsou nejlepší variantou pro všechny maturanty, kteří neplánují studovat na vysoké škole, ale ani nechtějí skončit jako nezaměstnaní.

A hlásit se všichni mohou už nyní, i když neví, zda maturitu udělají nebo ne.

Ve velké většině totiž druhý pokus vyjde a na ty, kteří čekají na přihlášení do pomaturitního studia na poslední chvíli, už nemusí zbýt místo. Naše jazyková škola Amigas navíc vrací zaplacené peníze za kurzovné, pokud se ani druhý pokus o složení maturity nepodaří.

Chcete-li se zlepšit v angličtině o 1-3 znalostní stupně, získat Osvědčení o absolvování pomaturitního studia a Certifikát Callanovy metody. 

Taky mezinárodní certifikát Cambridge, status studenta na další školní rok. Nové přátele a prožít smysluplně a intenzivně rok po maturitě s českými i zahraničními lektory, pak nečekejte na poslední chvíli.

Přihlaste se do moderní osvědčené pomaturitní jazykové školy v centru Brna, která je navíc jako jediná v České republice akreditovaná na výuku speciální konverzační Callanovou metodou.