Pomaturitní studium angličtiny a španělštiny 2018/19

Pomaturitní studium angličtiny a španělštiny 2018/19Pomaturitní studium angličtiny a španělštiny 2018/19

Je stále více studentů – maturantů, kteří se obávají výsledku maturit a kteří bohužel musí některou její část opakovat v podzimním termínu. Ať už bude výsledek jakýkoliv, už dnes se všichni ptají a plánují, co bude dál. 

Pro ty úspěšné je volba jasná.

Mohou se hlásit na vysokou nebo odbornou školu nebo se přihlásit do našeho jednoletého denního pomaturitního kurzu v jazykové škole Amigas, kde jim zajistíme další rok se statutem studenta.

Možnost využívat statut studenta je zásadní nejen pro studenty z hlediska různých slev a platby zdravotního pojistného státem, ale také pro jejich rodiče díky možnosti čerpání přídavků, slevy na daních a podobně.

Jasnou volbou je díky jedinečnému zlepšení znalostí v cizím jazyce.

Pro maturanty v září je tu také možnost

Pro ty méně úspěšné, kteří budou dodělávat část maturity v září, vypadá situace složitější = nejistá. Když ale uspějí a budou mít v ruce maturitní vysvědčení, přihlášku na vysokou školu už podat sice nemohou, ale stále mohou studovat v našem pomaturitním studiu angličtiny a španělštiny ve školním roce 2018/19. A další rok tak využívat status studenta.

Na naší jazykové škole Amigas máme na výběr 6 pokročilostí angličtiny (od začátečníků až po nejpokročilejší) a také španělštinu pro začátečníky. U angličtiny mají studenti výhodu, že jsou detailně rozřazeni do 6-8 skupin a nemůže se tak stát, že by mírně pokročilý studoval se středně pokročilým, jak to na některých jiných školách údajně bývá.

U nás je možnost posunout se o 1-3 úrovně znalostí výše. U španělštiny se začíná od úplného začátku a studenti se za rok dostanou až na úroveň B1/B2. Všichni naši absolventi pak mohou skládat mezinárodní zkoušky.

Jste totálně neúspěšní? Nevadí, i zde je možnost studia.

Pro ty neúspěšné vypadá situace beznadějně, ale není. Stále je tu možnost studovat rok cizí jazyk v našich pomaturitních kurzech a není to nic neobvyklého. Někteří si zdravotní pojištění hradí sami, jiní jsou přihlášeni na Úřadě práce a pojištění za ně hradí stát.

Na úřadech práce v Brně jsou na tyto situace zvyklí a správně se nezajímají, co studenti dělají ve svém volném čase, tj. zda studují v pomaturitním kurzu, který si sami hradí nebo jsou doma před televizí.

Problémy občas nastávají u některých úředníků z menších Úřadů práce, kde studenti musí opakovaně vysvětlovat, že se v jejich případě nejedná o soustavnou přípravu na povolání, ale je to jejich soukromá aktivita/hobby, tudíž mají nárok na všechny výhody regitrace na ÚP.

Absolventi 4. ročníků

Každopádně se všichni absolventi 4. ročníků středních škol a kozervatoří = maturanti, mohou už dnes předběžně přihlásit na naše pomaturitní studium angličtiny a španělštiny 2018/19 a složit zálohu, která slouží jako závazná rezervace místa.

Mnoho maturantů maturitu i na druhý pokus stejně udělá a kdyby čekali až na výsledky do září, nemuselo by pro ně v našich pomaturitních kurzech zbýt místo. Dobrou zprávou je, že pokud by náhodou někdo maturitu neudělal a rozhodl se do pomaturitního kurzu nenastoupit nebo ho přerušit, pak všem neúspěšným maturantům na naší škole vracíme finace zpět (storno 500 Kč + případně poplatek za studium v září).

Výhody studia na naší pomaturitní škole

Obrovskou výhodou na naší jazykové škole Amigas je rozložení vyučovacího týdne, kdy 1 den má každá skupina výuku speciální konverzační Callanovou metodou (jsme jediná oficiálně akreditovaná škola v JMK), 1 den výuku a venkovní aktivity s rodilým mluvčím a 3 dny výuky s českým lektorem a připravování se na mezinárodní zkoušky.

Další výhodou jsou 2 zkušební zkoušky zdarma, tzv. Mock testy, které Vám nastíní průběh mezinárodní zkoušky Cambridge, ukáží, zda jste připraveni a alespoň částečně odstraní pozdější případnou nervozitu při samotných zkouškách

Nečekejte tak do srpna nebo do září a podejte si přihlášku co nejdříve. Po zaplacení zálohy máte místo jisté a celé léto tak prožijete v klidu a bez strachu z budoucnosti.

Přijďte se naučit nebo zlepšit cizí jazyk a užít si rok plný zábavy a nových přátel.

Těšíme se na každého z vás.

Vaše pomaturitní jazyková škola AMIGAS

(Pomaturitní studium angličtiny a španělštiny 2018/19.)